Aukštybinių “Z-Towers” pridedamas prie vietinio gamintojo “Eksim trans” betono pastatas

Ši pagrindinė aukštybinių kompleksas “Z Towers” statybų projektas susijęs su viena iš didžiausių vidaus gamintojams betono SIA “Eksim Trans”, pagal Rygos miesto statybos duomenys.

Statybos valdyba pirmadienį įregistravo statybos proceso besikeičiančių dalyvių, registruotas “Eksim trans” taip pat statybos leidimo galiojimas buvo pratęstas iki 2014 metų pabaigos.

“Eksim Trans” Lietuvos betono darbas nuo 1995 rinkai ir šiuo metu turi dvi konkrečias gamyklas.

Darbai kompleksas “Z Towers” buvo išleistas 2010 metų vasarą. Iš pradžių buvo planuojama, kad patikėtus Estijos “YIT Ehitus” darbai dar podiumas pastatas pradėtas statyti namų statybos bendrovė UAB “verslininkas”.

LETA archyvo duomenys rodo, kad Pārdaugava tuo Garso kanalo, priešais Spaudos rūmų siūlomo projekto buvo pradėtas 2008 metais, tačiau pasibaigus 2009 statybos pradžios buvo sustabdyta omenyje “technologinę pertrauką”.

Aukštybinių projekto pirmojo etapo darbus – ir požeminės dalių nulinio ciklo statybos – Austrijos bendrovė “Strabag”, bet kaip kūrėjas dirbo UAB “Z Towers”. Abi bendrovės ir “Bokštai Statybos valdymas” valdo tarptautinės bendrovės “SPI Group” susijusios bendrovės.

Suomijos statybos bendrovių “YIT Statyba” Estijos bendrovė “YIT Ehitus” šių metų kovo mėnesį pasirašė sutartį su “Towers Statybos valdymas” dėl aukštybinių kompleksas “Z Towers” struktūros ir fasado konstrukcijos.

Visa suma bus nustatoma po darbų užbaigimo, o pirmojo etapo statybos kainuos apie 40 milijonų eurų (28 milijonų), sakė: “YIT Ehitus” apsauga Talino vertybinių popierių birža.

Tačiau, “Bokštai Statybos valdymas” sutartis dėl statybos bokšto sudaręs su žemės sklypo ir projekto savininkas – Liuksemburge įsikūrusi nekilnojamojo turto bendrovė “SPI Nekilnojamasis turtas Holdings”, kuris apima “SPI Group”.

Pastatas susideda iš dviejų apskritų bokštai, kuri bus 31 ir 29 aukštų. Didžiausias bokštas svyruoja apie 120 metrų. Bendras plotas aukštybinių pastatų sieks apie 100, 000 kvadratinių metrų, iš kurių 70, 000 kvadratinių metrų bus virš žemės.

Pastatai bus įrengti biuro ir mažmeninės prekybos ploto, kuris bus “Sheraton” viešbutis grandinės, taip pat viešbučio operatorius.