Dubrovnikas

Dubrovnikas – gražiausias Adrijos jūros miestas. Pietų šalies namų miestas-tvirtovė Dubrovnikas 1 300 metų garsėja didelių akmenų iškeldinti gatvėse ir aikštėse, aukšti namai, vienuolynai, bažnyčios, pilys, fontanai ir muziejų. Jis laikomas vienu iš gražiausių miestų Adrijos jūros pakrantėje. Dubrovnikas yra UNESCO pasaulio istorinį ir kultūrinį paveldą, iš aukso, sąrašas.

Per Kroatijos teritoriją yra grynas vanduo, bet manoma, kad Adrijos jūros netoli Dubrovnikas yra ypač švarus. Tai geriausiai žinomas kurortas Kroatijos pigus skrydziai i kijeva pietuose. Čia yra švelnus Viduržemio jūros klimatas, puikus gamta (pušynai, pušies ir lauro medžiai). Dubrovnikas spindesys – pakrantės ilgis patikrintus salos, kurios organizuojamos ekskursijos peržiūrai. Už miesto, pajūrio yra puikus, žalumynai važinėtis marių, esantį šalia keletas turizmo kaimus.

Rašytojas Bernardas Šo sakė: “Tas, kuris ieško rojus žemėje, apsilankykite Dubrovniką, nes nėra niekur kitur orumo ir ramybės”.

Miestas įkurtas VII amžiuje aplink ilgą akmens sienos, kuris bilietai i cikaga buvo atstatytas per šimtmečius statybos. Sienų ilgis daugiau nei 2 km, aukštis – 25 m. Sienų 16 bokštai paliko įsimintiną įspūdį visiems, kurie aplankė Dubrovnikas.

Miestas yra populiarus mokslo ir kultūros vertybės. Vietų, kurias verta dailės galerija, Jūrų muziejus, Etnografijos muziejus apskritis, Katedra, miesto globėjas Sv.Blaziusa bažnyčia. Miestas garsėja ne tik dėl savo daug istorinių paminklų, bet ir kurorto. Kiekvienais metais tarptautinių festivalių vyksta čia – klimatas bilietai i los andzela yra tinkamas. Oras taip pat pritraukia sportininkai – ištisus metus vyko Dubrovnikas tarptautinių sporto varžybų.

Brac sala – antras pagal dydį Adrijos saloje, kuri yra įsikūrusi Kroatijos salų centre, viršuje smaigalys – Vidova kalnas (Vidova Gura 779 m). Sala įgijo kalkakmenio naudojama daugelyje pasaulio žinomas pastato statybos: pavyzdžiui, Diokletiano rūmai Splite, Baltieji rūmai Vašingtone. Sala yra viena iš geriausių kurortų Kroatijoje. Čia vaizdingame paplūdimyje ant Adrijos jūros pakrantėje – Golden Horn (Zlatni žiurkė), kuri naudoja Kroatijos fotografijas reklamos katalogų ir atvirukus.