Kabulas, Afganistanas

Afganistano Islamo Respublika – Azijos valstybė. Nemaža dalis jos teritorijoje driekiasi į Irano plokščiakalnį, aukštai intervalus ir INTERMOUNTAIN slėnių. Dideli diapazonai Hindukušo ir Wakhan pasieks 4000 aukštis – 6000 metrų, aukščiausias kalnas Naushak-daugiau nei 7000 metrų aukštyje virš jūros lygio. Afganistano šiaurėje driekiasi Bactrian paprastas. Šalyje yra daug smėlio dykumas. Registan Garmsir, Dasht-e-Margo. Didžiausios upės – Amu Darya, Murghab, Hari Rud, Helmando, Kabul. Kabulo upė įteka į Indo. Daugelis upių yra kilusios ant šlaitų. Tirpstantys ledynai maitinti juos per potvynį. Tačiau vasaros vidurio upės tampa sekli ir prarado tarp dykumas. Slėniai ir ežerai kalnų plyšiuose, kurios išlaiko savo pirminę išvaizdą, pritraukti turistų ir alpinistų iš viso pasaulio su savo nepaprasto grožio.

Afganistanas-Kabulas sostinėje. Tai pigiausi skrydziai senovės miestas, įkurtas 1504. Jo įkūrėjas, Babūras. Miestas įsikūręs rytinėje Afganistano centre, bent iš 1800 metrų virš jūros lygio aukštyje. Yra vienas iš svarbiausių pasaulio sostinių. Jo pagrindinis akcentas yra mečetė. Wazir Akbar Khan, Idgah, Šerpūras. Mieste yra 583 mečečių ir 38 maldos namų, taip pat krikščionių ir induistų šventyklų. Šie daug istorinių paminklų, sukurtų kultūrų maišymosi. Afganistane buvo ilgas pagal įvairių šalių valdovų jungo. Graikų, arabų, Indijos, Irano ir kitų įsibrovėlių. Šių šalių kultūros įtaka apibrėžiama jos vystymąsi. Pagrindiniai terminai – pagonis Helenistinių, budistų ir musulmonų. Daugelyje mečečių yra madrassas.

Niokojantį karą nuo seniausių laikų iki šių dienų Afganistanas purtyti. Sostinės istorinio centro visi šiuo metu vyksta renovacija. Bala skrydziai i dublina Hissar tvirtovė, pastatyta V amžiuje, o po to sunaikinti, dabar restauruota ir naudojama pagal kareivinėse.

Baja – garsaus sodai Babur buvo įsikūrusi paviljono su Abdurrahman. Nacionalinis muziejus, kuris buvo renkami vertybes šalyje. Muziejus yra žinoma, kad didelė dalis lobis buvo iškovotas Talibanas. Bamijano Budų slėnis Paghman, Tirich – pasaulyje, iš “Geležinis Emyras” mauzoliejus. Šie ir kiti istorinių vietų siūlo keliautojams Afganistano kapitalo Kabul.

Valdovų rūmai ir mauzoliejus Mohammed Nadir Shah yra modernus žymus objektas Kabulo. “Delkush” išversti “kaip džiaugsmo širdį.” Pastatas yra dalis rūmų komplekso rezidencijos.

Kapitalo Avenue Maiwando nušautas per gardų eilės. Į turgus plotas tradicinių gausa vaisių, daržovės, melionai ir arbūzai vilnius londonas kalnų auginamos karšto pietų saulės. Beveik kiekvienas iš kavinių, kurios siūlo plovas ar kebabas miesto plotas. Tačiau tą patį maistą, bet daug pigiau nei galima nusipirkti gatvėse. Shor turgus, Char-Chat ir daugelis kitų rinkos siūlo turistams Kabul. Afganistanas, kaip ir bet pietinėje šalies dalis reikalavimų patenkinama, prekyba.

Visa labirintas siauros gatvelės su visais eilučių Dukanov, parduotuvės, parduotuvių, tempimo visoje prekybos centras sostinėje rūšių. Čia galite nusipirkti beveik viską. Maistas, drabužiai, avalynė, vietos amatų meistrai, importuojami Tovarova, paukščiai, galvijai, modernius telefonus. Tūkstančiai prekybininkų ir pirkėjų, būtinų pagal užsakymą turgus sandorį prieš pirkdami viską – egzotiškas prekybos kapitalo, Kabul. Senas, triukšmingas dalis šaukė BARKERS, gatvės, stiklainiai sriegpjovės ir Seventeen asilai.

Bet yra dar vienas miestas su modernus, pasiskolinta iš europiečių tiesios ir plačios gatvės dalis. Afganistano sostinėje laukia savo turistų.