Kaip gauti saugų kreditą

Skolinasi šiandieną daugelis žmonių. Ne kiekvienam lengva išgyventi iš gaunamo darbo užmokesčio ar kitų nedidelių pajamų. Imdami kreditą vienu ar kitu atveju rizikuojate. Rizika gali būti didesnė arba mažesnė. Kiekvienas nori, kad skolinimasis būtų saugus, tiek žmogus, kuris skolinasi, tiek kreditorius nori saugiai suteikti kreditą.
Tobulėjant technologijoms kreditą galite gauti nekontaktuodami tiesiogiai su kreditą suteikiančios įmonės darbuotojais, nereikės vykti į banką ar kitą vietą, kur galima gauti paskolą. Paskolos suteikiamos nuotoliniu būdu, tai yra internetu ar netgi sms žinute. Tai, žinoma, modernu ir patogu, žmonės sutaupo daug laiko, visas procesas vyksta operatyviai. Sukčiai čia taip pat įsigudrina kaip galima apgauti žmones bei kreditus teikiančias įmones. Galimybė gauti paskolą mobiliojo telefono pagalba bei internetu apgavikams suteikia netgi daugiau galimybių, kaip paimti kreditą panaudojus kito žmogaus duomenis, žinoma tokiu atveju dažniausiai skolas atidavinėja tas asmuo, kurio duomenimis buvo pasinaudota. Dažnai ir teismuose sunku įrodyti, kad paskolą ėmė ne tas asmuo, kuris yra nukentėjusysis.
Patarimai, kaip gauti saugų kreditą bei apsisaugoti nuo apgavikų:

  • Jūsų asmeninius duomenis turite žinoti tik jūs ir tos institucijos, kurios privalo žinoti ( ligoninės, poliklinikos, policija, darbdavys bei kitos). Kiti asmenys neturi žinoti, pavyzdžiui, jūsų asmens kodo, slaptažodžių, prisijungimo duomenų ar kitų).
  • Jei nutiko taip, kad pametėte asmens dokumentą (pasą ar asmens tapatybės kortelę, vairuotojo pažymėjimą ar kitą dokumentą, kuriame yra nurodytas jūsų asmens kodas) nedelsiant praneškite reikiamai institucijai ir pateikite prašymą dokumentą paskelbti negaliojančiu.
  • Jūsų prisijungimą prie internetinės bankininkystės turite žinoti tik jūs. Kodai, slaptažodžiai neturi būti daugiau žinomi niekam.
  • Nusprendę paimti paskolą (greitąjį kreditą, paskolą internetu ar pan.), pasidomėkite apie kompaniją, galite paklausti draugų, gal kam teko susidurti, galbūt jie galės suteikti kokios informacijos.
  • Svarbu perskaityti sutartį, suprasti kiekvieną punktą, įsigilinti, nepalikti klaustukų.

Saugiai skolintis norime kiekvienas, tačiau neturėdami laiko, visur skubėdami, dažnai pamirštame svarbius dalykus. Svarbu nepamiršti atkreipti dėmesį į tai, kaip gauti saugų kreditą.