KP nubaudė du statybininkai pirkimų šmaukušies

Konkurencijos taryba (KT) nusprendė nubausti karteliai statybos bendrovė “Broveks” ir SIA “Abama Holding”, kuri apsikeitė informacija apie dalyvavimą viešuosiuose pirkimuose, taip panaikinant konkurenciją tarp pirkėjų ir klaidinantis, atsižvelgiant į CK informacijos.

“Broveks” ir “Abama Holding” – - į Užsienio reikalų ministerijos sutapimų du pretendentai prašymo nagrinėjimas pasiūlymai remontas pirkimo Lietuvos ambasada Italijoje, “KP” nustatė, kad abi bendrovės siūlo rengia vienas asmuo – “Broveks” valdybos pirmininkas, kuris SIA “Firmas.lv” Informacija yra Gintaro Brock. Pasiūlymai buvo panaši į tą, kurią sukelia tas pačias gramatikos klaidų.

Esant tokiai situacijai, kai dvi įmonės, dirbančios komercinės vienas žmogus, vienas bendrovės planai neišvengiamai tampa žinoma, kad viena nuo kitos, o klientas gauna tikrai ne konkuruoti, bet tik imituojamos konkurencijos pasiūlymus.

Pasiūlymai viešųjų pirkimų parengtos “Broveks” atstovą. “Abama Holding” pasiūlymas įsigyti parengimas ir todėl jos komercinė veikla patikėta asmeniui, kuris nėra “Abama Holding” darbuotojas, todėl ši informacija būtų naudojama neteisėtai. Todėl, pažeidus atsakomybė, kad būtų atsižvelgta tiek įmonėms.

KP sakė Sprendimas Broveks “iniciatoriai nusikaltimą, todėl įmonė taikė didesnę baudą – 2,5% nuo praėjusių finansinių metų grynosios apyvartos. Į “Broveks apyvarta pernai buvo ne įmonė moka nustatyto Konkurencijos įstatymo, kuris yra 500 latų minimalią bausmę. Tačiau “Abama Holding” pateko į 5681 latų arba 1,5% iš ankstesnių finansinių metų grynosios apyvartos bauda.

Kaip rodo UAB “Firmas.lv” informacija “Broveks” buvo įkurta 1994 metais. Bendrovė priklauso Brok (66,67%), o Ineta Brok (33,33%). Bendrovės įstatinis kapitalas sudaro 15 000 litų.

Nuo 2009 metais “Broveks” praktiškai nėra vykdoma ekonominė veikla pastaraisiais metais, bendrovės apyvarta iki nulio.

Tačiau “Abama Holding” buvo įkurta 2003 metais. Bendrovės įstatinis kapitalas LVL 2000, ir visų bendrovės akcijų valdo Svetlana Stičinskai, kuris taip pat yra bendrovės valdybos pirmininkas. Pernai “Abama Holding” turėjo 445 564 litų apyvartą, o grynasis pelnas – 1227 latų.