LCCI ragina imtis į prabangaus automobilio apibrėžimą apžvalgą, keičiant rinkinys kainos “lubas”

Lietuvos prekybos rūmai prognozuoja, kad Finansų ministerija pasiūlė įstatymo pataisas “Dėl pridėtinės vertės mokesčio” (PVM) prisidės prie priklausančių automobilių registracijos Lietuvoje ir Estijoje brangiausių Lietuvos verslininkų.

“Nustatant, kad prabangus automobilis už kiekvieną automobilį turi būti laikoma vertė su PVM daugiau kaip 30 000 litų, todėl šios kategorijos automobilių įsigijimo ir eksploatavimo išlaidų susijusių įmonių nurašyti veiklos sąnaudas Latvija kaimynai kasmet paaukoti milijonus, sako viceprezidentas LCCI, mokesčių ir muitų Ekspertas Lienīte Caune.

Kalbėdamas apie Finansų ministerija parengė pakeitimus, PVM įstatymo, kuris numato, kad kitų metų prabangūs automobiliai ir su tuo susijusias išlaidas operacija nebus grąžinami pirkimo PVM Caunīte sako: “Latvijos galioja kiek atgal kaip 2007 metais priėmė prabangiame automobilyje apibrėžimą – Pelno mokesčio įstatymas numato, kad prabangus automobilis yra verta daugiau nei 30 000 latų, įskaitant PVM. nepiemirst Be to, svarbu, kad 2007 Latvijos PVM sudarė vietoj 18% 21%. ”

“Lietuvos valstybės biudžetas praranda tiek PVM yra nėra renkamas nuo šių prabangių automobilių ir RTA mokesčių. Visiškai remia Lietuvos asociacijos Auto pasiūlymas srityse, organizuoti ir skatinti finansų ministerija ir valstybės pajamų tarnybos peržiūrėti prabangos automobilių apibrėžimą, padaryti konversiją, prabanga automobilių kainos riba, “pabrėžia LCCI vicepirmininku.

LCCI nuomonė, 2007. Fiksuota kaina prabangių automobilių riba yra per maža ir turėtų būti padidinta.