Lenkti langai ir erkeris – palyginimas

Nepaisant to, ar lenkti langai ir erkeris turi ką nors bendro istoriškai, daugelis gali pasakyti, kad šie langai turi daug panašumų. Tiesa, panašumai nereiškia, kad šie langai – visiškai vienodi, tad besirenkantys namų šeimininkai privalo žinoti, kuo jie skiriasi, kokie jų privalumai ir trūkumai. Šiame straipsnyje pamėginsime palyginti lenktus langus ir erkerį.
Kas yra lenktas langas?
Tikriausiai kiekvienas iš mūsų paprašyti galime įsivaizduoti šaudymo lanką. Būtent tokios formos yra mūsų aptariamas lenktas langas. Tiesa, gaminami pačių įvairiausių stilių lenkti langai. Kiekvieno stiliaus lenktas langas turi savų įdiegimo subtilybių, kitaip atrodo ir panašiai. Pavyzdžiui, gaminami kelių skirtingų stiklų rūšių mediniai langai vilniuje lenkti langai. Vieni jų gaminami tiesiu, kiti – išlenktu stiklu. Lenkto stiklo langai paprastai brangiau kainuoja, be to, juos sunkiau pakeisti jei nelaimės atveju yra išdaužiami, mat lenktas stiklas gaminamas pagaužsakymą, jo nerasi bet kurioje parduotuvėje.
Kas yra erkeris?
Erkeris – tai langas, ryškiai išsikišęs iš namo sienos į išorę. Manoma, kad erkeris – Viktorijos eros palikimas, tačiau nuo pat XIX amžiaus šie langai nė trupučio neprarado savo populiarumo. Šie langai erdves, kuriose yra įrengti, padidina ir stipriai pašviesina. Per erkerį patenka trigubai daugiau šviesos nei per įprastą viengubą varstomą ar slankiojantį langą.
Erkerio ir lenkto pigus plastikiniai langai lango skirtumai
Didelio skirtumo tarp lenktų langų ir erkerio nėra. Iš esmės erkeris ir lenktas langas skiriasi savo konstrukcija. Lenktas langas sudarytas iš 2-5 dalių, esančių šalia viena kitos vienoje linijoje ir sudarančios lanką. Visos šios dalys – varstomos ir funkcionalios. Erkeris dažniausiai sudarytas iš trijų dalių. Centrinė lango dalis paprastai būna fiksuota, o kitos dvi – varstomos. Langas sudaro pusę taisyklingo šešiakampio.
Abu langai (tiek erkeris, tiek lenktas langas) išsikišę į išorę, taip suteikiant kambariui daugiau erdvės. Erkerio langų erdvėje dažnai įrengiamos patogios vietos atsisėsti arba įkurdinami daug saulės reikalaujantys augalai. Lenktas langas kambariui suteikia šiek tiek mažiau erdvės.