Nuo neapmokėtų sniego stogo – grėsmė statybinių konstrukcijų

Intensyvus sniegas ir truko tris savaites nuolat visoje Latvijos sala sukūrė storio sniego danga, rimtai patikrinti butais ir pastatų stogo stiprumo skaičių. Dėl neapmokėtų sniego stogo rizika bakra.lt pasakoja draudimo bendrovės “Seesam”.
Per praėjusią savaitę sniego gylį, daug kur išaugo labai greitai. Pavyzdžiui, Kuržemėje anksti praėjusią savaitę vieną dieną ji pakilo apie 30 centimetrų, bendro gaminio storio sniego dangos srityse už net 60 centimetrų.

Sinoptikai prognozuoja, kad artimiausiomis dienomis gali atšilti migla dauguma sniego visoje šalyje. Jis pažadėjo, kad temperatūra šį savaitgalį, pradedant nuo ketvirtadienio Juta gali pasiekti +4 laipsnių, tačiau Bauska, Ventspilio ir Rygos +7 laipsnių. Tai reiškia, kad, sniego lydymosi bus gana greitai, ir kartais ji gali būti visiškai ištirps, dėl to, kad oro temperatūra yra virš 0 laipsnių vyks kiekvieną dieną vasario pradžioje.

Bus pašalinti laiku

Draudimo bendrovė “Seesam Insurance AS” “Latvijos filialo patirtis parodė, kad toks oras – spartus atšilimas po ilgo sningant ir storas sniego žemėlapių – tai grėsmė pastatų, kur jų metu stogai neišvalomas sniego. Nuo iš unharvested sniego stogas sutankinti sugeria drėgmę ore, sniego svoris palaipsniui didinti, todėl su kiekviena paskesnė sniegas, atšildykite ir šalčio didėja darbo krūvis stogo konstrukcijas.

Pavyzdžiui, 20 cm storio, švieži sniego sasniguša sluoksnis už kvadratinį metrą stogo ploto gamina 40 kilogramų apkrovą. Pasukite sablīvējušās ir lydyti 20 centimetrų storio sniego apkrova ant stogo vieno kvadratinio metro sudaro maždaug 100 kilogramų apkrovą. Orientacinis palyginimas – 20 centimetrų storio, sablīvējusies ir tirpstančio sniego iš 75 kvadratinių metrų stogo ir jos laikančiųjų konstrukcijų veda prie apkrovos, nes jei ant stogo turi būti sustatyta 100 suaugusius žmones.

Sniego nuo pastatų stogų turi būti pašalintas kuo greičiau po to, kai sningant – pageidautina ateinančius porą dienų – išvengti sniego kaupimosi ir toliau sutankinimui.

Pastaraisiais metais, didžiausią žalą pastatams sukelia sniego 2011 sausio, kai ilgai tęsėsi intensyvios sninga, ir ant sniego stogų būtų sukaupti daugiau ir daugiau.

Dauguma draudimo išmoka pagal “Seesam” sumokėjo už žalą, kurią padarė sniego, yra daugiau nei 248 tūkstančių eurų, per trumpą laiką sasnigušās storu sluoksniu sniego ir trapūs, nes deformuoti augalo daugiau nei 1000 kvadratinių metrų stogo.

Jei pastato stogo laiku nebus išvalyti sniegą, spaudimas gali sukelti struktūrinius ryšius ir suvirinimo vietose įtrūkimų.

Ji yra taip pat galima deformuoti pastato stogo atraminių sienų ir apimantis statybos. Neišlaiko perkrovos, stogas gali įsiveržti. Perkrovos dėl stogo žalą per atšilimo negali apsaugoti nuo sniego vandeniu, kuris gali patekti į patalpas, taip pat žalos pastatų fasadų ir sukelti jų tolesniam pažeidimui.

Aukštojo stogo sutraukti ar struktūrinio pažeidimo riziką pastatų, kuriuose įsikūrusios atvirose teritorijose ir yra daugiau veikiami vėjo gūsius. Stiprūs vėjai per sniego išlydyti žymiai padidina apkrovą, kuri turi atlaikyti stogo ir statybos.

Atšildykite dieną ir šalta naktį yra aplinkybės, kuriomis ant namų stogų gali susidaryti varvekliai, sukurti papildomų pavojų tiek praeivių ir pastatų netoli stovinčiame automobilyje.

Išvalyti garažą ir šiltnamį

Ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas atšilti per lengvos konstrukcijos pastatai, pavyzdžiui, metalo konstrukcijų, skirtų garažų, sandėlių ir šiltnamiuose. Be to, “rizikos zonoje” yra laminuotas panelėms pastatytas pastatus su plokščiais stogais – toks dizainas būdingas daugeliui pramoninių pastatų. Didesnis sniego apkrova yra labai pavojingų pastatai su dideliais stogo srityse, pavyzdžiui, prekybos centrų ir įvairių sporto įrenginių.

Stogo valymo operacijos, išskyrus atvejus, kai turto, kai jis ateina leidžia, patartina patikėti profesionalams paleciu vezimelis. Labai svarbu, kad kurso darbas yra imtis visų būtinų saugos taisykles.

Stogo valymas naudoti plastiko ar medienos semtuvai, taip pat specialios įrangos ar priemonių, tokių kaip plaktukai gumos. Sniego valymas su metaliniais kastuvais ir Icicle sumušimo su kirviais gali pakenkti stogo dangos ir izoliacija. Per šių pažeistų sričių sniego ir lietaus vanduo gali prasiskverbti į vidų ir jie užlieti.

Jei stogas valymas patikėtas komandiruotiems darbuotojams, iš savininko ar operatoriaus namuose, darbo įvertinti tolesnių kokybę ir įsitikinkite, kad stogų nepatyrė jokios žalos.