Pavļuts Ušakovs kritikuojama už nesugebėjimą laikytis gero valdymo principais

Atvejai įvesti “Ryga eismas” valdybos narius, Ryga meras Nil Ushakov (SC), pažeidžia gero valdymo principus, verslo portalas “Nozare.lv” sakė ūkio ministras Daniels Pavļuts.

Jis pridūrė, kad iš Rygos miesto tarybos vadovybė, nepaisant iki šiol didelės rizikos korupcijos ir skandalų verslo procesų ir toliau ignoruoti gero valdymo principus.

“Vieninteliu Rygos miesto taryba s valdymo praktikuojama ir politiškai motyvuotų paskyrimai, praktika prieštarauja Vyriausybės remti valstybės ir vietos įmonių reformą. Vietoj to, pagal iš anksto nustatytus kriterijus, skaidri procedūra pasirinkti geriausią rinkai, specialistai, meras Rygos” Riga Eismo “valdybos nariai planuojama paskirti vieni be atitinkamų gero valdymo principais. Nepaisant to, tai vienas šimtų ir nesuprantama kriterijai turės įtakos priimto sprendimo visų Rygos gyventojų ir jos svečių kasdieniame gyvenime, ypač atsižvelgiant į “Ryga Traffic” ambicingiems planuojamų pirkimų, “sakė ūkio ministras.

Jis pabrėžė, kad iš Rygos miesto tarybos vadovybė turėtų pagaliau pateikė savo įmonių valdymą ir užkirsti kelią korupcijos riziką, o ne tęsti Rygos mokesčių mokėtojų pinigų, kad sumokėti patys arčiau žmonių žinutes kėdės.

Siekiant sumažinti politikos formuotojams, neprofesionalių žmonių paskyrimus ir korupcijos rizikos poveikį, pagerinti verslo efektyvumą ir valdymo kokybę, kabinetas patvirtino valstybės ir vietos valdymo reformą, kuri suteikia aiškią ir skaidrią procedūrą įmonių pareigūnų skyrimo. Visų pirma, iš komisijos paskirtas išorės ekspertais ar viešojo pirkimo sutartis su iš anksto nustatytais kriterijais pareiškėjams sukūrimas.

Ministrų kabinetas gegužės 28 d šiemet patvirtino naują akcinių bendrovių ir asmenų, akcijos valdymo įstatymas, kuris numato profesionalų, skaidrų ir atsakingą požiūrį į valstybės ir savivaldybių įmonėms. Teisė dar turi patvirtinti parlamentas, bet principai yra jau tokia gera praktika, kurių turi laikytis nacionalinių ir vietos valdžios institucijų dalyvavimo valdyme.

Kaip pranešė vakansijos Direkcija “Ryga Eismo” vyks valdybos Konkurencija – valdybos nariai parenkami pagal bendrovės akcijų, ty, meras Nil Ushakov (SC) turėtojas – Rygos meras žurnalistams sakė šiandien.

Pirmieji kandidatai į Vykdomosios valdybos nariui bus priimtas penktadienį, liepos 5 bendrovės akcininkų susirinkimas vyks.

Kaip pranešama, liepos 1 d įsigaliojo pašto susijungimo apribojimus, kuriame nustatyta, kad savivaldybių biuro metu SIA “Riga Traffic” mėnesį valdybos paliks įmonę iki šiol, visi keturi nariai šio posto laive buvo gauta beveik 30 000 latų atlyginimą. Gerai apmokamas po prarasti Irina Vinnika (GKR), Nikolai Zaharovs (SC), Andris Smith (GKR) ir Maksim Tolstojus (SC).

Ushakov patvirtino, kad vienas iš valdybos narių turi būti paskirtas dabartinis direktorius gerovės Inese Švekli departamento (GKR), bet ir kiti galimi kandidatai į tris darbo vietas dar atskleista.

Penktadienį, labiau tikėtina, kad pasirinkta dvi ar tris naujus valdybos narius, tačiau likusieji galėtų nuspręsti liepos 22, kai Ushakov grįžti iš dviejų savaičių atostogų.

Kaip pranešama, Rygos miesto tarybos socialinių reikalų komitetas Olga Veidiņa (SC) LETA paaiškino, kad Švekle toliau būtų “Riga srautą”, kur jo darbas su e-bilietas vystymosi klausimais integruoti socialinių paslaugų įvairovė.