Premjeras :biudžetas diskusijos svarbiausia – dėl pajamų

Premjeras: biudžetas diskusijos svarbiausia – dėl pajamų
Koalicija ir pagrindiniai derybos kitų metų biudžetas vyksta į pajamų pastato kontekste, trečiadienio rytą LNT programai “900 sekundžių” sakė ministras pirmininkas Valdis Dombrovskis (V).

Jis atkreipė dėmesį, kad papildomas išteklių naudojimas dėl įvairių politinių prioritetų įvairovė gali kalbėti tik įplaukų nustatymo.

Šiuo metu kartu su kitų metų biudžeto perskirstymo yra 75,6 milijonų eurų, nors suma gali skirtis iki. Svarbiausi netolygumai nuomonės tarp koalicijos partnerių mokesčių darbo klausimais, sakė V. Dombrovskis. Reformų partija (RP) reikalauti, kad kitais metais žada 2% sumažinti fizinių asmenų pajamų mokestį, bet “vienybė” atstovaujama Finansų ministerija siūlo sumažinti socialinės apsaugos, taikant diferencijuotą neapmokestinamąjį minimumą ir didinti išmokų išlaikytiniams normą 1%.

Šis pasiūlymas leis FM padalinti papildomą 26 mln, Dombrovskis sakė.
Jis taip pat pabrėžė, kad viešai biudžeto išlaidų prioritetai sąrašas yra formalus, todėl priimant sprendimus dėl faktinių išlaidų prioritetų vyriausybės ir koalicijos tęs diskusijas. Nebūtų naudojamos finansų ministerijos konsultacijų procesas biudžeto skyriaus organizuotas.

Kita vertus, kalbant apie biudžeto išlaidų pusėje Dombrovskis pabrėžė, kad Vyriausybės siūlomi prioritetai jau pavadintas – jie yra socialinė nelygybė ir skurdas, nelygybė klausimai, sveikata ir kelių infrastruktūrą mažinimas.

Koalicija neeilinį posėdį dėl biudžeto susitikti trečiadienį.