Ūkininkai subsidijuojamos elektros mokestis bus mažesnis

Seimas Biudžeto ir finansų (mokesčių) komiteto, kaip vyriausybė nusprendė taikyti mažesnį mokesčio subsidijuojamos elektros (SEN) ūkininkams, kurių elektros energijos gamybos yra tik dalis savo verslą.

Ketvirtadienį, remdamasi SEN teisę rengiant galutinį svarstymą, Komisija nusprendė, kad ūkininkai, iš kurių privalomas viešųjų pirkimų perkamos elektros energijos iš ne mažiau kaip 30% šalutinių gyvūninių produktų, ty, mėšlo, ir 70% visų žaliavų užsitikrino sau elektros energijos gamintojas, subsidijos gautos sumos yra 5% aukšto SEN.

Taip pat didelis mokestis bus atskaitomas nuo jų sumokėtų energijos gamintojams, kurie naudoja iškastiniai energijos ištekliai subsidijas, bet gamybos procese naudoja šilumą, pagamintą pagal to paties gamintojo ar susijusioje asmens šiltnamio šildymui.

Su 5% SEN planuojama skirti subsidiją už elektros energiją, pagamintą iš medžio biomasės, tačiau lėtesniu tempu SEN bus taikoma tik tais atvejais, kai subsidijos gavėjas šilumos produkcija, naudojamų savo produktų gamybai, yra parduodamas arba su karščiu susijęs asmuo, kuris naudoja gaminius.

SEN įstatymas numato, kad į 2017. SUP koeficientas 15% bus taikomas gautų didelės galios termofikacinių elektrinių, arba “Latvenergo” elektros energijos, pagamintos dotacijų. Elektros gamintojų gaminamas iš atsinaujinančių energijos šaltinių SEN norma bus 10%, o mokamos už elektros energiją naudojant iškastinį energijos subsidijos, pagamintas mažas elektrinės koģenderācijas bus išskaičiuoti 5% turi SEN.

Į Ekonomikos reikalų ministerijos prieštaravimų sukėlė į SEN parlamentinės biudžeto Komisijos įgyvendinimo kreipėsi ne tik įmonėms, kurios gamina subsidijuojama elektros energija superkama pagal privalomą viešųjų pirkimų. Jelgavos miesto taryba komitetas, vadinamas tos surinktais SEN lėšų dalis turėtų būti skiriamas vietos socialinę paramą žmonėms, turintiems mažas darbo užmokestis.

Panaši nuomonė laiškas Biudžeto komiteto pirmininkas Jonas Reira (V) taip pat išreiškė Lietuvos asociacija miestuose.